MENU

logo

punktor

Z życia Software House AI: Zarządzanie oświetleniem ulicznym ze smartfonu - budowa od zera w 6 tygodni.

Czy kiedykolwiek wydawało się Wam, że oświetlenie uliczne może być zarządzane prosto z ekranu smartfona, a może nawet z urządzenia Prezydenta miasta? Dla nas ta wizja stała się rzeczywistością, gdy stworzyliśmy przełomowy produkt dla jednego z naszych klientów z branży produkcyjnej. To, co zaczęło się jako innowacyjna koncepcja, przerodziło się w kompleksowy system inteligentnego zarządzania infrastrukturą miejską.

W ramach tego projektu nie tylko stworzyliśmy system umożliwiający zdalne włączanie i wyłączanie świateł ulicznych. Nasza praca przekroczyła te granice, umożliwiając również ściemnianie i rozjaśnianie oświetlenia w zależności od bieżących potrzeb. Co więcej, każda lampa została wyposażona w funkcję przesyłania informacji o ewentualnych awariach, wraz z precyzyjnym numerem identyfikacyjnym przypisanym do konkretnej lokalizacji.

Jednym z kluczowych elementów tego innowacyjnego rozwiązania jest dedykowana aplikacja mobilna. Dzięki niej oświetlenie uliczne staje się niezwykle elastyczne, umożliwiając niemal natychmiastowe dostosowanie parametrów oświetlenia do zmieniających się warunków. To, co czyni nasze rozwiązanie unikalnym, to nie tylko możliwość zdalnego zarządzania, ale także własnoręcznie opracowany zasilacz (płyta PCB-obwód drukowany) i moduł komunikacyjny. Te elementy pozwalają lampom na słupach komunikować się z serwerem, na którym zainstalowana jest aplikacja, będąca sercem systemu.

Cały proces od stworzenia koncepcji do finalnego produktu trwał zaledwie 6 tygodni. To intensywny okres, podczas którego z pasją pracowaliśmy nad każdym detalem, mając na uwadze najwyższe standardy jakości i efektywności.

Z dumą obserwujemy rezultat naszej pracy, który nie tylko podnosi standardy miejskiego oświetlenia, ale również otwiera nowe perspektywy dla zarządzania energią i bezpieczeństwem w miastach. Nasze inteligentne oświetlenie nie jest jedynie źródłem światła; to symbol postępu, innowacji i zrównoważonego rozwoju, który ma realny wpływ na codzienne życie mieszkańców miast.

KONTAKT